Sosyal Medyada Çekiliş Neden Yapılır?

Sosyal medyada çekiliş yapmak kullanıcılarınızla ya da müşterilerinizle daha fazla etkileşim içerisinde bulunmak isteyebilir, takipçi sayınızı, etkileşim oranınızı, etkileşim ortalamanızı artırmak veya takipçilerinize hediye veya kupon hediye etmek istiyorsanız; çekiliş yapmanızda fayda olacaktır.

Moda, makyaj bloggerları olmak üzere artık bir çok işletme düzenli olarak çekilişler düzenlemektedir.

Madame Coco’dan bir örnek üzerinden yola çıkalım. 

16899 beğeni ve 15666 yorum yapılmıştır. Boomsocial’ın sonuçlarına göre ise, Temmuz 2018 yılında Sosyal Medya kullanım başarısı anlamında 3.sırada yerini almaktadır.

Rakip olarak gördüğüm English Home’la karşılaştırma yaparak tabloyu daha net görebiliriz.

English Home’un takipçisi daha fazla olmasına rağmen haftalık artış sayısı, haftalık artış oranı ve etkileşim oranlarını analiz ettiğimizde Madame Coco’nun sosyal medyada çekiliş etkisi görünmektedir.

Çekilişlerin Ortalamaya Etkisi Nedir?

Boomsocial ve instagram “başarılı” hesapları, etkileşim oranı, takipçi sayısı, takipçi artış hızı vb değişkenlere göre ölçümlemektedir. Bir çekiliş ile takipçi sayınız, bahsedilme oranınız, yorum ve etiketleme ile etkileşim oranınız artmaktadır. Bu nedenle çekiliş yapan firmalar müşteri memnuniyetini sağlayarak,  firma bilinirliliğini artırmaktadır. Bununla beraber etkileşimin olması takipçi sayısını da arttıracaktır.

Hangi Platform Üzerinden Çekiliş Yapmalıyız?

woobox ücretsiz özelliği ile genellikle langing page üzerinden çekilişler yapmanıza imkan tanır. Form doldurma, indirme, veri alma vb türevinde bir çekiliş kurgusu planlıyorsanız woobox işinizi görecektir. Zaman, tarih ayarlaması, katılım sıklığı ayarlaması gibi parametreleri kontrol edebilmeniz ise büyük şans.

Landing page değil de sosyal medya üzerinden yapacağınız çekilişlerde ise; tagboard ile kolay ve anlaşılır şekilde kampanya kurgusu oluşturabilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi ve çekiliş desteği için lütfen formu doldurarak, teklif isteyiniz.

Sevgiler,