Metin Yazarlığı, Sosyal Medya Pazarlaması

E-ticaret Sosyal Medya Yönetimi

  • MüşteriSektörde öncü firma

  • TarihNisan, 2018

  • Sosyal Medya Uzmanı, Grafiker, CRM, Metin Yazarı, Blog, E-ticaretSosyal Medya Pazarlama

Türkiye’de toplamda 52 mağazası olan marka, kendi web sitesi üzerinden online satışlar yapmaktadır. E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren markada, sosyal medya yönetimi olmak üzere, sosyal medyadan gelen soru ve sorunlar da çözülme odaklı ilerlenilmiştir.

n11, trendyol, gitti gidiyor gibi e-ticaret platformlarında da mağazaları olan firmanın aylık satış hedefleri doğrultusunda sosyal medya stratejileri kurgulanmaktadır.

E-ticaret sosyal medya yönetimi, CRM, reklam yönetimi, grafiker, metin yazarlığı alanlarında tam zamanlı çalışarak, markaya değer katılmıştır.

Yoğun olarak influencer marketingden yararlanılması gerektiği, trendyol.com başta olmak üzere bir çok marka ve influencer ile işbirliği yapılarak; markanın mevcut hedef kitlesinin bir yukarı aşamaya taşınması sağlanabilir.

Geleneksel reklamlarla, dijital reklamlar arasında koordineli çalışmalar yapılmalıdır. Geleneksel reklamlar ölçümlenemediği için dijital reklamlara ağırlık verilerek pazarlama stratejileri yeniden tasarlanabilir, bu bütçe re-marketing düzeyinde youtube reklamlarına kaydırılabilir.

İletişim dili hedef kitle nazarında tutarsız olup, kurumsal dil “sen, ben” diline geçilerek; samimiyetten hoşlanan “orta düzey gelir grupları” hedef kitlesi ile duygu pazarlaması sağlanabilir.

Markanın bünyesinde bulunan stylist her ay düzenli periyodlarla moda hakkında micro bloglar yazarak, trafik artırabilir ve bilgilendirici içerik marka sadakatini artırabilir.

E-ticaret sosyal medya yönetiminde ürün ağırlıklı kampanyalar yapılarak, etkileşim ve viralliğin sağlanması gerekmektedir.

Anasayfaya dönmek için buraya tıklayınız.

 

Back