ŞİMDİ İLETİŞİME GEÇ

yer

Batıkent

Ankara, Yenimahalle

telefon

 

0312 911 2191 

Email

info@ozlemkayasaroglu.com

ozlemkayasaroglu@gmail.com 

Email

Mesaj Gönderin

sss

Sık Sorulan Sorular

Firma yetkilileri ya da çevremden, tarafıma yöneltilen sorulardan bazılarını paylaşmak istedim. Sosyal medya danışmanlığı konusunda iletişime geçmek için beni arayabilir, mesaj gönderebilir ya da sosyal medya hesaplarım üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medya'yı bizim sekreter yapıyor, bir uzmana gerek var mı?

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya uygulamaları uzmanlık gerektiren bir iştir. Kullanıcıların yoğunluğu, ilgilisinin profesyonel hesap yöneteceği anlamına gelmemektedir. Sosyal medya danışmanlığı uzmanlık ve yetkinlik gerektiren bir süreçtir. Bir sosyal medya ajansından aldığınız hizmetin kalitesi ile işin ehli olmayan kişilerce yönetilen hesaplar tabii ki farklılık yaratacaktır.

Sosyal medya reklamı mı önemli, Google Ads mi? Hangisini önerirsiniz?

Sosyal medya reklamları ve Google Ads dijital reklamlar arasında değerlendirilmektedir. Sosyal medya reklamlarında genelde; B2C ürünler ya da hizmetler yani doğrudan tüketicinin ilgilendiği ya da tüketiciyi ilgilendiren ürün ya da hizmetler; sadece sosyal medya kullanıcılarına gösterilirken; Google Ads’te ise; potansiyel müşterilerinize “müşteri aradığı zaman” gösterilir. Ads ve Sosyal medya reklamları aynı değildir.

İdeal reklam bütçesi ne kadar olmalıdır?

Dijital pazarlamanın aydınlatılması gereken en önemli sorularından bir tanesi de bu! İdeal reklam bütçesi, ideal takipçi sayısı vb firma bazında değerlendirilmelidir. 10.000 TL’lik bütçenin tıklama ya da görüntülenme sayısı 5K ise, 100.000 TL’nin de ortalama 50K olacaktır. Reklam bütçesi; ister sosyal medya reklamlarında ister dijital reklamcılıkta olsun firma bazında özeldir. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı farklı planlarla müşterilere sunulmaktadır.

Bir ajansa hesapları devrettik fakat takipçi ve beğeni sayımız artmadı?

Sosyal medya danışmanlığı ya da çalıştığınız sosyal medya ajansı size aktif olarak takipçi, yorum, beğeni (etkileşim) sözü veremez. Vermemelidir de, firmanın faaliyet konusuna göre sosyal medya hesaplarınız yaptığınız sözleşmeye göre yönetilir. Kaliteli içerikler üretilir, doğru hedef kitleye yönlendirilirse bu etkileşim alacaktır. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı ve uygulamalar değişiklik göstererek, farklı etkileşimler yaratacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yerine Google Ads reklamı vermiş olsak, SEO’ya katkı sağlar mı??

Evet. Dijital Pazarlama’nın en önemli segmentlerinden birisi olan SEO’ya, Google Ads’in katkısı vardır fakat asla SEO yerine tercih edilecek yöntem değildir. Ücretli anahtar kelimelerde reklamınız gösterileceği ve tıklama, gösterim ya da edinme alacağı için SEO’ya katkı sağlayacaktır. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı ve uygulamalar, seo, ads ve diğer dijital pazarlama stratejileri için makale ve yayınları buradanokuyabilirsiniz.