Facebook’ta Mağaza açmak (Kiğılı vs Beymen)

Facebook’ta mağaza açmak son zamanlarda özellikle e-ticaretle de ilgilenen firmaların gözdesi olmuştur. Facebook kanalından firmanıza ulaşan müşterilerin, herhangi bir maliyete katlanmadan ve basitçe ürünleriniz hakkında bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. Kısa adımlarla  “facebook’ta mağaza” nasıl açılır anlatalım.

1. Öncelikle firmanıza ait bir facebook sayfasına sahip olmalısınız. Bu sayfanın şablonu “Mağaza” olmalıdır.

2. Mağaza şablonunu seçtikten sonra “Mağaza” sekmesi otomatik olarak, altta görünecektir.

Artık Facebook’ta mağaza açılışını yaptınız.

3. Facebook profilinizden “mağaza” sekmesine tıklayın, call to actionda ise Şimdi Alışveriş Yap yazmalıdır. Bunun ardından mağazaya ürün eklenmelidir. Ürünleri facebook sayfanız üzerinden ekleyebileceğiniz gibi yine business manager yardımıyla da kataloglar oluşturabilir, ürün bilgilerini girerek, e-ticaret sitenize trafik yaratabilirsiniz.

Mağaza oluştururken neye dikkat etmelisiniz?

Mağazaya eklediğiniz ürünlerin facebook satış politikalarına uyması gerekmektedir. Tütün, alkol, uyuşturucyu madde, kumar,bahis oyunları vs izin verilmemektedir. Bu gibi artniyetli yaklaşımları önlemek amacıyla, eklediğiniz ürünler doğrulama sürecinden geçmektedir. Onaylandıktan sonra e-ticaret sitenize yönlendirebilir ya da mesaj yoluyla bilgi verebilirsiniz.

Kiğılı’nın resmi Facebook sayfasındaki mağaza takdir-e şayandır. Zaten kampanya ve indirimlerden haberdar olan abonelerine yeni ürünlerini; müşterilerini yormadan tek bir kanaldan gösterebilmektedir. 

Dijitalleşmenin önemi  her geçen gün, hızla artarken; geleneksel reklam pazarlama algısı firma imajınızı zedeleyecektir. Bir zaman sonra müşteriler sadece marka bağlılığa önem vermeyecek, müşteri deneyimi yine tercih sebebi olacaktır. Son olarak Beymen’in resmi Facebook sayfası zaten dijitalin, dijitalleşmenin ve trendi takip etmenin önemini bir kez daha kanıtlayacaktır.

Bazen insan gerçekten hayret ediyor!

Migros’un 2000’lerde nasıl dijitalleştiğine ikna olmak için tıklayınız. 

Etiketler: , , , , , , , ,

Read Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir