Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Fiyatı ve Danışmanlık Hizmeti için Planlara göz atabilirsiniz.

Dijital Reklamcılık

Sosyal Medya Reklamları ya da Google Ads ek ücrete tabiidir. Danışmanlık hizmeti, reklam bütçesinin %30’u olarak alınacaktır. Süre, anahtar kelime ve raporlama için ilave ücret talep edilmeyecektir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO çalışması, firmadan firmaya göre farklılık göstereceği için spesifik olarak ücret belirlenmesi uygun değildir. 300 kelimelik bir makale için 150 TL, site içi seo uygulaması yine sektöre ve hizmete göre değişiklik göstereceği için net ücret belirlenmemiştir.

Firmalardan Gelen Sorular

Bir çok marka ve yöneticilerle görüşmeler yapıyorum ve aynı sorunları dile getiriyorlar. Bunlardan bazılarını sizler için derledim…

Sosyal medya yönetimini biz kendimiz de yapıyoruz, bizim sekreter bakıyor, ilgisi de var zaten

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya uygulamaları uzmanlık gerektiren bir iştir. Kullanıcıların yoğunluğu, ilgilisinin profesyonel hesap yöneteceği anlamına gelmemektedir. Sosyal medya danışmanlığı uzmanlık ve yetkinlik gerektiren bir süreçtir. Bir sosyal medya ajansından aldığınız hizmetin kalitesi ile işin ehli olmayan kişilerce yönetilen hesaplar tabii ki farklılık yaratacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yerine Google Ads reklamı vermiş olsak, SEO’ya katkı sağlar mı?

Evet. Dijital Pazarlama’nın en önemli segmentlerinden birisi olan SEO’ya, Google Ads’in katkısı vardır fakat asla SEO yerine tercih edilecek yöntem değildir. Ücretli anahtar kelimelerde reklamınız gösterileceği ve tıklama, gösterim ya da edinme alacağı için SEO’ya katkı sağlayacaktır. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı ve uygulamalar, seo, ads ve diğer dijital pazarlama stratejileri için makale ve yayınları buradan okuyabilirsiniz.

Sosyal medya reklamı mı önemli, Google Ads mi? Hangisini önerirsiniz?

Sosyal medya reklamları ve Google Ads dijital reklamlar arasında değerlendirilmektedir. Sosyal medya reklamlarında genelde; B2C ürünler ya da hizmetler yani doğrudan tüketicinin ilgilendiği ya da tüketiciyi ilgilendiren ürün ya da hizmetler; sadece sosyal medya kullanıcılarına gösterilirken; Google Ads’te ise; potansiyel müşterilerinize “müşteri aradığı zaman” gösterilir. Ads ve Sosyal medya reklamları aynı değildir.

İdeal reklam bütçesi nedir? 10.000 TL mi 100.000 TL mi?

Dijital pazarlamanın aydınlatılması gereken en önemli sorularından bir tanesi de bu! İdeal reklam bütçesi, ideal takipçi sayısı vb firma bazında değerlendirilmelidir. 10.000 TL’lik bütçenin tıklama ya da görüntülenme sayısı 5K ise, 100.000 TL’nin de ortalama 50K olacaktır. Reklam bütçesi; ister sosyal medya reklamlarında ister dijital reklamcılıkta olsun firma bazında özeldir. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı farklı planlarla müşterilere sunulmaktadır.

Biz geçen ajansla görüştük ama takipçi sayımız da artmadı. Yapamadılar, dolandırıcılar…

Sosyal medya danışmanlığı ya da çalıştığınız sosyal medya ajansı size aktif olarak takipçi, yorum, beğeni (etkileşim) sözü veremez. Vermemelidir de, firmanın faaliyet konusuna göre sosyal medya hesaplarınız yaptığınız sözleşmeye göre yönetilir. Kaliteli içerikler üretilir, doğru hedef kitleye yönlendirilirse bu etkileşim alacaktır. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı ve uygulamalar değişiklik göstererek, farklı etkileşimler yaratacaktır.

Geçen hafta çocuklar uğraştı ama 1 hafta geçti hala bir şey değişmedi.

Dijital süreçler, anlık olarak değişemeyebilmektedir. Buna sosyal medya hesaplarınız ve özellikle sosyal medya yönetimi kısa vadede strateji üzerine konumlandırılamaz. Seo, sosyal medya hesap yönetimi başta olmak üzere bir çok dijital pazarlama bileşeni uzun vadede yönetilmelidir ve ona göre sonuçları değerlendirilmelidir. Dijital pazarlamada ana nokta; istikrardır.

Bana Ulaşabilirsiniz

Dijital pazarlama ve sosyal medya fiyatı almak için iletişime geçebilirsiniz.

Yenimahalle, Ankara, Türkiye

+22 140 006 754

ozlemkayasaroglu@gmail.com

Mesaj Bırakabilirsiniz