Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Fiyatı ve Danışmanlık Hizmeti için Planlara göz atabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlık

Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’ye  sosyal medya danışmanlık hizmeti vermekteyim. Sosyal Medya Hesap Yönetimi planları Basic, Standard ve Premium olmak üzere 3 farklı stratejiye hitap etmektedir. (Planları incelemek için tıklayınız.)

 

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIK PLANLARI

Her firmanın stratejisi ve hedef kitlesi farklıdır.  3 ayrı tipteki planlara göz atabilirsiniz.

Basic Plan

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya uygulamaları uzmanlık gerektiren bir iştir. Kullanıcıların yoğunluğu, ilgilisinin profesyonel hesap yöneteceği anlamına gelmemektedir. Sosyal medya danışmanlığı uzmanlık ve yetkinlik gerektiren bir süreçtir. Bir sosyal medya ajansından aldığınız hizmetin kalitesi ile işin ehli olmayan kişilerce yönetilen hesaplar tabii ki farklılık yaratacaktır.

Standard Plan

Instagram ve Facebook’a ilave olarak Twitter ya da Linkedin hesaplarından bir tanesinin yönetimi (etkileşim oranına bağlı olarak) karar verilir. Haftada 3 özgün içerik tasarlanır ve paylaşılır. Bu içeriklerler yine özel tasarımdır. Reklam yönetimi desteklenir ve 3er aylık analiz ve raporlamayapılır. Sosyal medya danışmanlık ikinci seviye standarttır.

Premium Plan

Youtube kanalı açılır ve video içeriklerle video reklamcılığı ve video pazarlamacılığına temel giriş yapılır. Video içerikleri fiyata dahil değildir. Görsel içerikler haftada toplamda 5 adettir. (3 post +2 story) Aylık analiz ve raporlama yapılarak ideal kurgu ve stratejiler belirlenir. Kampanya ya da çekiliş isteyen firmalar için kurgu ve çekiliş sonlandırılması yapılır. Müşteri İlişkileri Yönetimi yapılarak, gelen talepler firmaya iletilir. Sosyal medya danışmanlık son seviye premiumdur.

Firmalardan Gelen Sorular

Bir çok marka ve yöneticilerle görüşmeler yapıyorum ve aynı sorunları dile getiriyorlar. Bunlardan bazılarını sizler için derledim…

Sosyal medya yönetimini biz kendimiz de yapıyoruz, bizim sekreter bakıyor, ilgisi de var zaten

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya uygulamaları uzmanlık gerektiren bir iştir. Kullanıcıların yoğunluğu, ilgilisinin profesyonel hesap yöneteceği anlamına gelmemektedir. Sosyal medya danışmanlığı uzmanlık ve yetkinlik gerektiren bir süreçtir. Bir sosyal medya ajansından aldığınız hizmetin kalitesi ile işin ehli olmayan kişilerce yönetilen hesaplar tabii ki farklılık yaratacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yerine Google Ads reklamı vermiş olsak, SEO’ya katkı sağlar mı?

Evet. Dijital Pazarlama’nın en önemli segmentlerinden birisi olan SEO’ya, Google Ads’in katkısı vardır fakat asla SEO yerine tercih edilecek yöntem değildir. Ücretli anahtar kelimelerde reklamınız gösterileceği ve tıklama, gösterim ya da edinme alacağı için SEO’ya katkı sağlayacaktır. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı ve uygulamalar, seo, ads ve diğer dijital pazarlama stratejileri için makale ve yayınları buradan okuyabilirsiniz.

Sosyal medya reklamı mı önemli, Google Ads mi? Hangisini önerirsiniz?

Sosyal medya reklamları ve Google Ads dijital reklamlar arasında değerlendirilmektedir. Sosyal medya reklamlarında genelde; B2C ürünler ya da hizmetler yani doğrudan tüketicinin ilgilendiği ya da tüketiciyi ilgilendiren ürün ya da hizmetler; sadece sosyal medya kullanıcılarına gösterilirken; Google Ads’te ise; potansiyel müşterilerinize “müşteri aradığı zaman” gösterilir. Ads ve Sosyal medya reklamları aynı değildir.

İdeal reklam bütçesi nedir? 10.000 TL mi 100.000 TL mi?

Dijital pazarlamanın aydınlatılması gereken en önemli sorularından bir tanesi de bu! İdeal reklam bütçesi, ideal takipçi sayısı vb firma bazında değerlendirilmelidir. 10.000 TL’lik bütçenin tıklama ya da görüntülenme sayısı 5K ise, 100.000 TL’nin de ortalama 50K olacaktır. Reklam bütçesi; ister sosyal medya reklamlarında ister dijital reklamcılıkta olsun firma bazında özeldir. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı farklı planlarla müşterilere sunulmaktadır.

Biz geçen ajansla görüştük ama takipçi sayımız da artmadı. Yapamadılar, dolandırıcılar…

Sosyal medya danışmanlığı ya da çalıştığınız sosyal medya ajansı size aktif olarak takipçi, yorum, beğeni (etkileşim) sözü veremez. Vermemelidir de, firmanın faaliyet konusuna göre sosyal medya hesaplarınız yaptığınız sözleşmeye göre yönetilir. Kaliteli içerikler üretilir, doğru hedef kitleye yönlendirilirse bu etkileşim alacaktır. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi fiyatı ve uygulamalar değişiklik göstererek, farklı etkileşimler yaratacaktır.

Geçen hafta çocuklar uğraştı ama 1 hafta geçti hala bir şey değişmedi.

Dijital süreçler, anlık olarak değişemeyebilmektedir. Buna sosyal medya hesaplarınız ve özellikle sosyal medya yönetimi kısa vadede strateji üzerine konumlandırılamaz. Seo, sosyal medya hesap yönetimi başta olmak üzere bir çok dijital pazarlama bileşeni uzun vadede yönetilmelidir ve ona göre sonuçları değerlendirilmelidir. Dijital pazarlamada ana nokta; istikrardır.